Tamburlanmış ve Doğal Peyzaj Taşları

tamburlanmis-katagori

Tamburlu Taş Nedir?

Doğada oluşan kesim işlemi uygulanmış ya da doğal fakat pürüzleri olan farklı yapı ve renklerdeki taşlar için, özel kum veya aşındırıcılar kullanılarak dönen makineler yardımıyla pürüzlerinin alınması ve parlaklığının ortaya çıkartılması işlemine Tamburlama, bu işlem sonucu oluşan ürüne ise Tamburlanmış Doğal Taş denir.

Kimi taşlar ise doğal olarak tamburlanmıştır örneğin Dere yataklarında rastlayacağınız taşlar dikkat ederseniz hep yuvarlak hatlıdır, bu taşlar dere suyunun içerisinde akıntıyla birlikte yuvarlanarak aşındıkları için doğal olarak tamburlanmış taşlardır.

Tamburlama işlemi birçok taş türüne uygulanabilmektedir. Dolomit, garanit, traverten, podima, çan taşı, gnays, bazalt ve daha birçok taş türünde tamburlama işlemi yapılabilmektedir.

Tamburlanmış Taşların Kullanım Alanları

Baskılı beton ve parke taşı gibi yüzey ve zemin kaplamalarına alternatif olarak üretilmiş doğal ve modern yüzey kaplama malzemesidir.

  • Tamburlanmış taşlar daha çok farklı renk ve ölçülü ve yapıları ile bahçe ve iç dekorasyonlarınızda tamamlayıcı ürün olarak kullanılmakladır.
  • Epoksi zemin uygulamalarında tercih edilen bir malzemedir.
  • Zen Garden uygulamalarında farklı renk ve ölçüleri sıkça tercih edilmektedir.

Aşağıdaki butonu tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.

(Sadece Mobil Kullanıcılar İçindir.)